Potpisan sporazum o saradnji između Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam Novosadskog sajma AD: o zajedničkoj organizaciji pet ključnih sajamskih priredbi

Danas je na Novosadskom sajmu potpisan sporazum o saradnji za nastavak saradnje na zajedničkim aktivnostima u 2024. godini između Pokrajinskog sekretarijata za privredu i turizam i Novosadskog sajma AD.

Sporazum su potpisali pokrajinski sekretar za privredu i turizam, dr Nenad Ivanišević i generalni direktor Novosadskog sajma, Nikola Lovrić.

Prema odredbama ovog sporazuma, Sajam će u saradnji sa Sekretarijatom, a u domenu resora i nadležnosti Sekretarijata, organizovati Međunarodni poljoprivredni sajam, Međunarodni sajam turizma, kao i druge regionalno privredne i specijalizovane sajamske manifestacije koje će na jednom mestu okupiti mikro, male i srednje privrednike i preduzetnike sa teritorije AP Vojvodine, kao i institucije koje pružaju podršku unapređenju poslovanja tim privrednim subjektima.

,,Kada govorimo o održavanju najboljih, najkvalitetnijih i najsadržajnijih sajamskih izložbenih manifestacija na teritoriji AP Vojvodine, govorimo o jednom mestu – Novosadskom sajmu. I bez predmetnog sporazuma, Sekretarijat bi bio deo svih manifestacija. Zajednički plan je da organizujemo najmanje pet manifestacija u toku 2024. godine, odnosno Poljoprivredni sajam, Sajam turizma, Biznis priče, Dane piva i po prvi put, a u saradnji sa studentima Novosadskog univerziteta, sa mladim preduzetnicima napravićemo sajam budućnosti, omladinskog preduzetništva i inovacija“, rekao je Ivanišević, dodavši da će Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam nastojati da podrži i organizuje manifestacije isključivo u saradnji sa Sajmom.

Saradnja između Sekretarijata i Sajma će, kao i prethodnih godina, podrazumevati organizaciju i realizaciju sajamskih manifestacija, ali i ostalih događaja, odnosno privrednih, turističkih manifestacija od nacionalnog i regionalnog značaja, međunarodnog karaktera, kao i manifestacija i u resoru zapošljavanja, elektronskih komunikacija i zanatstva.

,,Godina pred nama je izazovna za sve nas, pre svega zato što je Novosadski sajam, kao društveno odgovorna firma shvatio da svaku priredbu od sada pa do 2027. godine, bi trebalo podrediti održavanju ,,Ekspo 2027“. Sve priredbe moraju biti na visokom nivou, da gosti osete gostoljubivost, te preporuče da ovde vredi doći, da imamo kapacitete, resurse, potencijal, da smo ljudi širokog srca, ljudi koji žele da sarađuju, da budu dobri domaćini, u društvu najboljih“, zaključio je Lovrić.