Dr Mirjana Kranjac na takmičenju ,,start up“ kompanija u Beogradu

Na poziv ambasade Izraela, pomoćnica pokrajinskog sekretara za privredu, zapošljavanje i ravnopravnost polova, dr Mirjana Kranjac, prisustvovala je 20. maja 2016. godine takmičenju „Start Tel Aviv“ namenjenom takmičenju start up kompanija iz Srbije. Pobednik takmičenja će učestvovati na ,,DLD festivalu”- najvećem međunarodnom festivalu inovacija u Izraelu i održava se od 25. do 29. septembra.

Takmičenje „Start Tel Aviv“ će u Izraelu okupiti takmičare iz 23 grada među kojima su London, Berlin, Dablin, Helsinki, Oslo, Lima i drugi. Specifičnost je što takmičenje ove godine promoviše žensko preduzetništvo i uslov za učešće u takmičenju je da je žena osnivač start up kompanije.

Svoje inovativne proizvode u okviru ,, ritching-a“ predstavilo je 9 start up kompanija. Pobednička kompanija će imati priliku da sretne izraelske preduzetnike, predstavnike ,,business angel“ i tehnoloških inkubatora, kao i da se upozna sa radom „start up eko sistem“ u Tel Avivu.

Sa ambasadarom Izraela u Srbiji razgovaralo se i o sličnom takmičenju koje bi se održalo u Novom Sadu.