У посети Екуменској хуманитарној организацији: хуманост у служби социјалног предузетништва и активитета жена, угрожених и маргинализованих категорија становништва

Покрајински секретар за привреду и туризам, др Ненад Иванишевић, посетио је данас Екуменску хуманитарну организацију у Улици Ћирила и Методија, у Новом Саду. Директорка Ана Бртка Валент (Anna Brtka Valent) је са најближим сарадницима покрајинском секретару пренела све појединости које се тичу рада и активитета ове хуманитарне организације, која, кроз практично деловање и реализовање пројеката, вођена хришћанским етичким вредностима, доприноси изградњи друштва у коме се поштују различитости, једнакост, људска права, међуверска сарадња, солидарност, социјална правда и инклузија.

Циљне групе су особе са инвалидитетом, док сама организација сарађује и са децом и младима, старијима, мигрантима, Ромима и Ромкињама, особама са здравственим проблемима, незапосленим особама, девојчицама и женама, а уз помоћ и подршку органа на свим нивоима власти који су надлежни за спровођење политика са циљем унапређења положаја рањивих и маргинализованих група.

Екуменска хуманитарна организација значајно помаже привреди дајући грантове за започињање новог бизниса.

Секретар Иванишевић се уверио и у чињеницу да ЕХО спроводи своје хуманитарне активности кроз пет програмских области – хуманитарни рад, међуверску и међуетничку сарадњу, социјалну заштиту и цивилно друштво.

,,Рад ове хуманитарне организације је веома важан, јер у оквиру имплементације својих активности, ангажовањем рањивих и дискриминисаних категорија становништва, као и кроз волонтерски рад, функционишу у домену социјалног предузетништва и социјалне заштите, а активитетом жена подстичу предузетнички дух и женско предузетништво, што потврђују бројни пројекти на којима раде и које имају иза себе, као и око 120 запослених, односно радно ангажованих лица, те бројни волонтери који учествују у спровођењу хуманитарног рада у свим заједницама“, додао је Иванишевић.

Иванишевић је обишао практичне и кројачке радионице ЕХО-а, где се упознао са активитетом жена, са програмом за старије, као и са активитетом ангажованих особа са инвалидитетом.

Тим поводом, на данашњем састанку се разговарало и о учешћу ове организације и у оквиру предстојећег Сајма предузетништва и занатства који организује Покрајински секретаријат за привреду и туризам на Новосадском сајму, у расположивом изложбеном простору, панел дискусијама и на практичним и креативним радионицама, као и у другим заједничким активностима са Секретаријатом које би промовисале хуманитарни рад, социјално и женско предузетништво.