Др Мирјана Крањац посетила јединствену ткачницу свиленог дамаста у Бездану

Бездан/Сомбор, 3. јун 2016. – Помоћница покрајинског секретара за привреду, запошљавање и равноправност полова, др Мирјана Крањац, са сарадницима из ресорног сектора, посетила је ткачницу свиленог дамаста ,,Новитет – Дунав“ д.о.о. из Бездана. Ова компанија је аутентична ткачница свиленог дамаста, и јединствена је у Европи, са технологијом ткања која је донета у Бездан далеке 1871. године. Она је пример сачуваног заната уметничког ткања.

За начин рада додељен им је и сертификат старих заната, а њихов производ носи ознаку  заштите географског порекла.

По Конкурсу за субвенције за старе занате подржан је овај заштићени српски бренд, а  помоћница секретара им је овом приликом уручила и уговор о додели средстава.

Ткачница се декларише као музеј, стога је и уврштена у туристичку понуду Града Сомбора.